Vizitor të dashur. Ju njoftojmë që kemi kaluar në një faqe tjetër ku aty mund ti gjeni të gjithë filmat e fundit me titra shqip. Nuk do të keni mundësi të shikoni më, në vetëm një link por do të keni mundësi të shikoni në më shume linke alternative. Tash e tutje ju njoftojmë të na vizitoni në faqen tonë të re: wWw.PlayMovi.Tk ose wWw.PlayMovi.AlterVista.Org

1
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/missing-2012-pjesa-7.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=vwLw24BIX6Mendofvid [starttext]Përmbajtja e Filmit: Deri ku do të arrije për të shpëtuar të vetmen gjë që i ka mbetur në këtë botë? Pasi Majkëll, djali i Rebeka Uinston, zhduket në rrethana të dyshimta, ajo do bëjë gjithçka për ta gjetur atë. Beka nuk është vetëm një mama që kërkon fëmijën e saj, por së bashku me të shoqin ajo ka qënë agjente e CIA. Tani, nëse ajo do që ta gjejë djalin të gjallë, do ti duhet të përdorë të gjitha resurset e saja, aftësitë që ka dhe do i duhet të mbështetet në shoqërinë e vjetër që do ti rihapë një palgë të vjetër. Dashuria e një nëne për fëmijën e saj nuk ka kufi…

Regjisor: Gregory Poirier

Luajnë: Ashley Judd, Cliff Curtis dhe Adriano Giannini

 

Shkarkoje Filmin: Filefactory | Freakshare | Uploaded | Bitshare | Turbobit

Shikoje Filmin: Putlocker

Më Shumë: Imdb

[endtext]

Missing (2012) Pjesa 7

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/missing-2012-pjesa-6.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=vwLw24BIX6Mendofvid [starttext]Përmbajtja e Filmit:  Becca duhet ti shmanget paraburgimit. Ajo vendos të provojë një taktikë të re të rrezikshme për të marrë mbrapa Michaelin.

Regjisor: Gregory Poirier

Luajnë: Ashley Judd, Cliff Curtis dhe Adriano Giannini

 

Shkarkoje Filmin:Uploaded | Uploading | Bitshare

Shikoje Filmin: Putlocker

Më Shumë: Imdb

[endtext]

Missing (2012) Pjesa 6

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/travellers-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=xrtYRPF4I5sendofvid [starttext]


Përmbajtja e Filmit: Katër shokë nisen për një fundjavë aventure me motora, për të thyer monotoninë dhe stilin e jetës së tyre urbane, por ajo që do të ishte një fundjavë e këndshme, kthehet në një fundjavë të përgjakshme, ku mbi të gjitha vihet në dyshim besnikëria ndaj njëri tjetrit.

Regjisor: Kris McManus

Skenari: Kris McManus

Luajnë: Shane Sweeney, Tom Geoffrey dhe Alex Edwards

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Bitshare | Uploading | Freakshare | Filefactory
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]


Travellers (2011)

1
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/red-2010.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=CbNSXayibB4endofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Agjenti Frank Moouses ka lënë detyrën aktive dhe tani bën një jetë të qetë - shumë do të thoshin të mërzitshme .Qetësia e tij prishet kur ai zbulon se sa ai aq dhe kolegët e tjerë të vjetër, janë kthyer në shënjestra ekzekutuesish. Pra, këta agjentë në pension tanimë janë të detyruar të shpalosin aftësitë e tyre duke luftuar për të gjetur ata që i duan të vdekur.

Luajnë: Bruce Willis, Helen Mirren dhe Morgan Freeman

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Bitshare | Uploading | Freakshare | Filefactory
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]

Red (2010)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/expendables-2010.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=ykgfbe3eVMkendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Bar­ney Ross (Sylvester Stal­lone) është lid­eri i ”The Expend­ables”, një grupi mer­ce­narësh që paguhen nga Mr.Church për të kryer një punë shumë të rrezik­shme… Ata duhet të vrasin dik­ta­torin e një ishulli të vogël në Amerikën e Jugut i cili është nën ndikimin e një ish-agjenti të CIA-s dhe nën mbro­jt­jen e një ushtrie të tërë.

Regjisor: Sylvester Stallone

Luajnë: Sylvester Stallone, Jason Statham dhe Jet Li

 

Shkarkoje Filmin: Freakshare | Filefactory
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]


The Expendables (2010)

4
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/beyond-border-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=x_cH5nif9iMendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Në Dhjetor të vitit 1942. Dy ushtarë të rinj lënë postin që u ishte dhënë për të parë dhe dëgjuar armikun në kufi me Norvegjinë. Suedia gati për pushtimin nazist. E gjithë aventura përfundon në katastrofë kur Togeri zbulon se ai që ka lënë postin është i vëllai, dhe ndodhet në telashe.

Regjisor: Richard Holm

Luajnë: André Sjöberg, Antti Reini dhe Bjørn Sundquist

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Freakshare | Uploading
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]

Beyond the Border (2011)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/burning-man-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=yqVSZt0G8LEendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Një kuzhinier britanik me një restorant elegant në plazhin Bondi , përpiqet për të vënë jetën dhe marrëdhëniet e tij me djalin e tij në rrugë të mbarë, ndërsa gjendet i rrethuar nga gratë.

Luajnë: Matthew Goode, Bojana Novakovic dhe Essie Davis

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Bitshare | Uploading | Filefactory | Freakshare
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]
 

Burning Man (2011)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/goodbye-first-love-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=t4o-HtXH3lgendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Një kronikë e romancës në mes të Camille dhe Sullivan, që filloi gjatë adoleshencës së tyre dhe vazhdon pas 8 vjetë të mungesës së Sullivan’it që eksploroi nëpër botë…

Luajnë: Lola Créton, Sebastian Urzendowsky dhe Magne-Håvard Brekke

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Uploading | Freakshare
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]


Goodbye First Love (2011)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/vow-2012.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=kXeit_DcE6Qendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Një çift i sapomartuar shijon dashurinë e tij, deri kur një aksident e vë në komë vajzën, e cila kur zgjohet nuk mban mend asgjë dhe bashkëshorti i saj rimundohet ta fitojë përsëri . Mbase iu kujton 50 takimet e para, por nuk është komedi…

Regjisor: Michael Sucsy

Luajnë: Rachel McAdams, Channing Tatum dhe Sam Neill

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Uploading | Freakshare | Filefactory
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]


The Vow (2012)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/aliens-in-attic-2009.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=mE4c3iXgWeIendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Z. Stuart Pearson me familjen e tij shkojnë në pushime verore në Creek Landing. Michigan, me vëllain e tij Nathan Pearson me të bijtë e tij dhe nënën e tyre Rosen shkojnë në një shtëpi që kishin marrë me qira afër liqenit. Kur televizioni ka probleme me imazhin, Tomi djali i Stuart-it dhe me të dashurin arrogant të motrës së tij Ricky Dillman shkojnë në papafingo dhe më pas në çati për të kuptuar se ç'ndodhi, aty Tomi takohet me kushëririn e tij Xhaken dhe ata të dy shohin se antena satelitore ishte shkatërruar tërësisht. Shumë shpejt ata kuptojnë se katër alien kishin zbritur në tokë për të pushtuar tokën. Të dy palët do të përballen me dyluftime të ndryshme. I vetmi problem te fëmijët ishte që të moshatuarit të mos të kuptojnë se që ishte duke ndodhur. Pas përpjekjeve të shumta atë kuptojnë ligësit e alienëve duke shpëtuar planetin tokë.

Regjisor: John Schultz

Luajnë: Ashley Tisdale, Robert Hoffman dhe Carter Jenkins

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Bitshare | Uploading
Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext] 

Aliens in the Attic (2009)

1
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/way-of-west-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=KDJgGXeNqeMendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Një ushtar i vetmuar ka ardhur në qytet për të pastruar krimin dhe korrupsionin pasi ka gjetur një njeri të pafajshëm të vdekur. Ndërsa vendoset në një shtëpi në qytet, ai zbulon një pafunësi veprimesh ilegale që zhvillohen prapa dyerve të mbyllura. Pasi zbulon njerëzit që fshihen prapa krimeve ai përgatitet për eliminimin e tyre në mënyrën më vicioze që ky qytet ka parë ndonjëherë.

Regjisor: Wyeth Clarkson

Luajnë: Andrew W. Walker, Jessica Paré dhe Earl Pastko

 

Shkarkoje Filmin: Freakshare | Uploaded | Bitshare | Uploading

Shikoje Filmin: Putlocker

Shikoje: Trailer

Më Shumë: Imdb

[endtext]

The Way Of The West (2011)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/shawshank-redemption-1994.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=LWoO88_GmzYendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Shpresa është një gjë e mirë, ndoshta më e mira dhe çdo gjë e mirë, kurrë nuk vdes ...; Një histori e mrekullueshme e shpresës, e miqësisë dhe mbijetesës në një burg të sigurisë së lartë. Andy, një bankier i ri, i dënuar padrejtësisht me burgim të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe të dashurin e saj. Karakteri i tij në dukje i butë dhe qëndrimi indiferent do ta sjellë atë ballë për ballë me të burgosurit e tjerë. I vetmi që vjen afër me të është i dënuari me burgim të përjetshëm, Rent. Dalë nga dalë ata të dy zbulojnë fuqinë e miqësisë dhe shpresës në një udhëtim prej 20 vjetësh deri sa fati sjell shpëtim për të dy ...


Regjisor: Frank Darabont

Luajnë: Tim Robbins, Morgan Freeman dhe Bob Gunton

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Freakshare | Uploading

Shikoje Filmin: Putlocker

Shikoje: Trailer

Më Shumë: Imdb

[endtext]
 

The Shawshank Redemption (1994)

3
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/shame-2011.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=tjdi27jSTT8endofvid [starttext] Rekomandohet të shikohet mbi moshën 18 vjeçare


Përmbajtja e Filmit: Pikërisht në New York City, Brandon kultivoi me kujdes jetën e tij private – e cila i lejon atij që të kënaqë dëshirat e tij seksuale, por e gjitha kjo u ndërpre pas mbërritjes të paplanifikuar të motrës së tij Sisi.

Regjisor: Steve McQueen

Luajnë: Michael Fassbender, Carey Mulligan dhe James Badge Dale

 

Shkarkoje Filmin: Freakshare | Filefactory

Shikoje Filmin: Putlocker
Shikoje: Trailer 

Më Shumë: Imdb

[endtext]

Shame (2011)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/05/meeting-evil-2012.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=ni39YgrxYowendofvid [starttext]

Përmbajtja e Filmit: Një i huaj misterioz, Richie, ngatëron familjarin e ri të zhgënjyer Xhon, në një vrasje që e bën atë të pafuqishëm për të reaguar. Xhon bëhet një hero i dëshpëruar i cili është i gatshëm të bëjë gjithçka për të mbrojtur familjen e tij.

Regjisor: Chris Fisher

Luajnë: Luke Wilson, Samuel L. Jackson dhe Leslie Bibb

 

Shkarkoje Filmin: Uploaded | Freakshare | Uploading | Bitshare

Shikoje Filmin: Putlocker

Shikoje: Trailer

Më Shumë: Imdb

[endtext]
 


Meeting Evil (2012)

0
[postlink] http://film-alb.blogspot.com/2012/04/touch-2012-s01e06.html[/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=jTJoT7bRsW8endofvid
[starttext]Përmbajtja e Filmit: Seriali i ri Touch është një dramë mbinatyrore ku shkenca dhe ndjenjat shpirtërore takohen. Martin Bom është një burrë i ve dhe baba, ai po rrit djalin e tij i cili është memec dhe me autizëm, Xhejkunm Nartini mundohet gjithnjë të komunikojë dhe ti afrohet djalit të tijë, por pa asnjë rezultat. Megjithatë, Xhejku është një fëmijë shumë i veçantë. Ai mund ta shikojë botën me një mënyrë komplet tjetër. Martinin e viziton një e dërguar nga Shoqata për Familjen dhe Fëmijën, Klea Hopkins. Ajo këmbëngul Xhejku të dërgohet në një institucion në mënyrë që jeta e tij të bëhet më e lehtë. Në këtë kohë, Martin zbulon se djali i tij ka një dhunti të jashtëzakonshme. Ai mund të zbulojë motive të ndryshme kudo.....

Regjisor: Tim Kring

Luajnë: Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw dhe David Mazouz

 

Shkarkoje Filmin: Dwnshare

Shikoje Filmin: Dwnshare

Shikoje: Trailer
Më Shumë: Imdb

[endtext]

Touch 2012 s01e06